Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül, gerek tasavvufta gerekse geleneksel parfümeri olarak kullanılmakta olan bir çiçektir. Gül kokusu gerçekten de insanı rahatlatan, insanı dinlendiren tamamen doğanın mucizesi olarak karşımıza çıkmaktadır...

Bu nedenle İslam dini peygamberi de gülü methetmiş ve birçok hadis-i şerifinde gül kokusuna yer vermiştir.

Gül kokusunun yanı sıra gülden elde edilen gül suyu da aynı özelliğe sahiptir. Gülün damıtılması yoluyla elde edilen gül suyu %100 natürel olması bakımından özellikle kadın cildinin kendine has yumuşak ve genç dokusunu korumasına yardımcı olmaktadır.

Ciltteki Sivilce ve Gözenekleri Yok Eder

Gül suyu sayesinde ciltte yer alan sivilce, akne ve benzeri kirli gözeneklerin ortadan kalkması mümkün olacaktır. İşte bu özellikleri neticesinde gül suyunun faydaları olarak birçok yönden karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir. Öte yandan bir diğer niteliği olarak gerçekten de gül suyu cildin pH değerini dengelemesi ve cildin yağ oranını azaltması bakımından son derece önemlidir.

Ciltteki Sivilce ve Gözenekleri Yok Eder

Cildi Kırışıklıklardan Korur

Cildin esnek halini koruyan gül suyu bu sayede yaşlanmanın önüne geçerek cildin kırışmasını yok etmektedir. Bu nitelikleri açısından yer verildiği zaman gerçekten de birçok özelliklerine ilişkin olarak tamamen beklentilerin ötesinde bir cilt sağlığını meydana getirmeye devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Makyaj Sonrası Deformasyonu Önler

Makyaj ile birlikte gelen şişlik, kızarıklık ve gözaltı morlukları gibi yaşanan sorunların tamamen oktadan kalkmasında yine gül suyunun etkileri bulunmaktadır. İşte bütün bu ortada duran nitelikleri bakımından değerlendirildiği zaman gül suyunun birçok yönden faydası bulunmaktadır ki işte tüm bu nitelikleri olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Bu özellikleri neticesinde her anlamda cildin güzelleşmesi ve gençliğini koruması bakımından gül suyunun yararları aslında saymakla bitmez.

Kuru Cilt Maskesi

Gül suyundan ayrıca cilt maskesi formülleri ile cildin güzel görünümünün muhafaza edilmesi son derece mümkün olacaktır.

4 adet badem ve 2 yemek kaşığı gül suyu gerekmektedir. Bademler toz haline getirilir ve gül suyuyla karıştırıldıktan sonra 15 dk cilt yüzeyine uygulanarak beklenir ve ardından yıkanır.

Kuru Cilt Maskesi

Sivilce Maskesi

Sivilce, akne ve benzeri cilt gözeneklerinin tamamen ortadan kaldırılması için gül suyu yararları olarak ayrıca sivilce maskesi de son derece yararlı konular arasında gelmektedir. İşte ortada duran bütün bu özelliklerine dayanarak gerçekten de sivilce ve akne gibi gözeneklerden anında kurtulmak mümkün olmaktadır. Bunun için 2 çay kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı gül suyunun karıştırılarak sivilce ve benzeri cilt sorunlarının yaşandığı cilt yüzeyine uygulanarak her açıdan cilt problemlerinin tüm yönleriyle önlenmesi mümkün hale gelmektedir. Ortada duran bu özellikleri neticesinde değerlendirildiği zaman her anlamda cilt sorunlarının çok kısa süre içerisinde tamamen ortadan kaldırılmaya devam edilecek nitelikleri olarak kendini göstermektedir.

İşte bütün bu yer verilen konu olarak değerlendirildiği zaman her anlamda gül suyunun faydalarına yönelik olarak birçok faydasının bulunduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Öbür yandan bir diğer yaklaşım tarzı olarak ciltteki deformasyon problemlerini de tamamen ortadan kaldıran yönleri bulunması itibariyle her anlamda kendini göstermeye devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir. İşte yer verilen bütün bu yaklaşım tarzından hareket edildiği zaman her açıdan cilt sorunlarının çok kısa süre içerisinde bütünüyle ortadan kalkması son derece önem teşkil etmeye devam eden yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nitelikleri esasında her anlamda kendini göstermeye devam eden nitelik olarak her anlamda fark yaratır.

İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. TamamDetay