İbrahim Saraçoğlu fissür tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkisel yöntemlerle basur tedavisine destek verileceğinin altını çiziyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Saba Tümer’in programında dereotunun mucizevi yararlarından söz etti. Dereotunun özellikle tiroid hastalarının kullanması gereken otlardan birisi. Hipertiroidi, hipotiroidi ve haşimato hastalığına karşı dereotu tüketilmesini öneriyor. Yeşil mucize dereotu aynı zamanda anal fissür ve basur tedavisinde de yararlı etkiler yapıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Anal Fissür, basur ve hemoroit tedavisi için dereotu kürü tavsiye ediyor.

Dere otu kürü nasıl yapılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Anal Fissür Kürü

Bu kür için her gün taze yeşil dereotuna ihtiyacımız var. Her evde bulunması gereken dereotu günde 3 defa, sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce ağızda çiğnenerek yutulacak. Ancak tadını bu şekilde sevmeyenler üzerine limon sıkarak tüketebilir. İsterseniz yoğurdun içerisine karıştırarak da yiyebilirsiniz. Aç karnına, 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotunu bir kaç kez çiğnedikten sonra 2-3 yudum su ile yutun. Bu aynı zamanda iştahı azaltarak zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Hemeroid şikâyetleriniz devam ediyorsa, öğünlerden öncesinde dereotu tüketmeye devam ediniz.

Bu kürü birer haftalık uygulayarak arada birkaç gün ara verebilirsiniz. Ancak dereotu kürü, hemoroid şikâyetlerinin azalması için bağırsakları çalıştırarak kabızlığa karşı iyi bir önleyici güç oluşturacaktır. İbrahim Saraçoğlu “Basur, anal fissür için dereotu yiyin yemeklerden 15 dk.önce bir tutam dereotunu alıp çiğneyip su ile yutun” diyor. Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 00:32

İbrahim Saraçoğlu fissür tedavisi
İçeriği Değerlendir